ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΗΣΕ 1-0 ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΝΑΔΕΙΧΘΗΚΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΕΙΜΩΝΑ!

•ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...ΑΕΚ!
•ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΑ ΕΠΑΙΞΑΝ
ΜΠΕΡΙΟΣ ΚΑΙ ΙΣΠΑΝΟΣ ΚΟΝΤΕ
ΠΟΥ ΚΤΥΠΑΓΑΝ ΣΤΟ...ΨΑΧΝΟ
ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!

Σχόλιο Γιώργος Κοντονής
Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής Χειμώνα.
Είναι μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.
Εκεί που αξίζει καί πρέπει.
Πάντως και σήμερα ο Ολυμπιακός αδικήθηκε από την διαιτησία!
Αδικήθηκε και στο γκόλ που του ακυρώθηκε στο 3λεπτό και στο γκόλ που δέν μέτρησε, αφού η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια πέρασε ολόκληρη την γραμμή του τέρματος του Γικινογλου.
ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ 1-0
Είναι το 62' και από τα δεξιά ο Μαρίν πιάνει δυνατό ευθύβολο σουτ και ο Ολυμπιακός κάνει το 1-0!
Όπως στο πρώτο ημίχρονο και οι 11 του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ δημιούργησαν αμυντικές ζώνες, παίζοντας ΟΛΟΙ ΑΜΥΝΑ!!!!!
ΔΟΚΑΡΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ!
Στο 72λεπτό ο Οτζιτζα έκανε ωραία τρύπα στον Ανσαριφάρντ που μέσα από την περιοχή έπιασε δυνατό σουτ η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δικαρι και πέρασε την γραμμή χωρίς ο επόπτης να τό αντιληφθεί! Στη συνέχεια η μπάλα κτύπησε ξανά στο δοκάρι και κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα! Ο βοηθός διαιτής στην φάση αυτη άγνωστο γιατί, δεν έδωσε γκόλ ως όφειλε να κάνει!
Έτσι η διαιτησία αδίκησε για άλλη μία φορά τόν Ολυμπιακό!
Πέρασαν τα πρώτα 45λεπτά χωρίς ο Ολυμπιακός να καταφέρει να πετύχει γκολ!
Σημείωσε όμως στο 3' αλλά ο διαιτητής...γύρισε την φάση πίσω κι'εδωσε φάουλ υπερ του Ολυμπιακού!
Από εκεί και μετά οι παίκτες του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ έκαναν...καθυστερήσεις!!! Και κτύπαγαν στο...ψαχνό!
Έτσι το ημίχρονο και παρά το γεγονός πως η υπεροχή για τον Ολυμπιακό ήταν 70 - 30 έληξε ισόπαλο 0-0!
Ο Ολυμπιακός πάντως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ σε καμία περίπτωση!