Πέμπτη 5 Νοεμβρίου 2015

Α Ν Α Τ Ρ Ο Π Η

Θρύλε μονο εσυ...
          Μόνο εσύ μπορείς να...ανατρέψεις ακομα και τήν...γκίνια σου!
          Μία ΜΟΝΟ επίθεση εκανε η Ντιναμό στο πρωτο ημίχρονο και σημείωσε το γκόλ στο 21λεπτό...  Απο εκει και μετά "χάθηκαν τα...ίχνη της"!!!
          Αντίθετα ο Ολυμπιακός που έφθασε πολύ κοντά στην επιτυχία, αλλα έχανε τίς ευκαιρίες την μία μετα την αλλη, ακόμα και πέναλτυ με τον Φορτούνη, υπήρξε άτυχος εως και το 60λεπτο, οταν ο Φελιπε Πάρντο μπήκε αλλαγη και, ακριβώς στό επόμενο λεπτο έφερε το μάτς στα ίσια...
          Μετα τήν ισοφάριση, ο Ολυμπιακός εφθασε πολλές φορές στην επιτυχία και ενός ακόμα γκόλ. Υπήρξε ομως και πάλι άτυχος!
          Τα λεπτα περνούσαν και το χρονόμετρο έδειχνε ακριβώς το 90λεπτό...
          Σ'αυτο το σημείο ο Παρτο απο τα δεξιά και υστερα απο πάσα του Φορτούνη πέτυχε το 2-1 και έφερε τόν Ολυμπιακο, μία ανάσα απο τίς 16 καλύτερες ομαδες της Ευρώπης.
          Η ανατροπή αυτή ηταν πραγματικά συγκλονιστική. Και δίκαια ο κοσμος χειροκροτησε τόν προπονητή Μάρκο Σίλβα και τούς παίκτες του...