ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ...

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟΣ
ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΕ 5-1
Σχόλιο Γιώργος Κοντονής

Ωραία η απόδοση στο,δεύτερο ημίχρονο του Ολυμλιακου, που σε πολλές περιπτώσεις οι επιθετικοί του "έκρυψαν" την μπάλα...
Ετσι νίκησαν δίκαια με 5-1!
Ο Ολυμπιακός δέν περίμενε τόσο δυνατή την Κερκυρα, οι παίκτες της οποίας έκαναν πρέσινγκ πολύ ψηλά με αποτέλεσμα να δυσκολευτεί στην ανάπτυξη...
Παρ'ολα αυτά ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκόρ στο 12' όταν απο ωραία πάσα του Φορτούνη ο Ανσαριφάρντ έκανε το 1-0!
Λίγο μετά στο 18' ο ίδιος παίκτης πέτυχε και δεύτερο γκόλ, άλλα κακώς ακυρώθηκε ως οφσάιντ!
Οτι δεν πέτυχε ο Ολυμπιακός το σημείωσε η Κέρκυρα στο 27' με τον Ενσταιν που με σουτ μέσα απο την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1!!!
Και ακριβώς με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο καλύτερος παίκτης του πρωταθλητή ο Μιραλάς που έκανε - γλέντησε την αμυνα της Κέρκυρας έκανε με ωραίο σουτ το 2-1 για τον Ολυμλιακό! Ήταν το 45+2!
Τόν αγώνα παρακολούθησε απο την σουίτα του προέδρου του Ολυμπιακού, ο νέος προπονητής του ο Πορτογάλος Μάρτινς
Η Κέρκυρα στο 49' έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 2-2!
Και ο Ολυμπιακός την...τιμώρησε στο 51'
Η συνεργασία ποίημα των ερυθρολεύκων με Μιραλάς, Ανσαριφάρντ, Φορτουνης και με σουτ του τελευταίου έγινε το 3-1!
Ο...ξεχασμένος απο τους προηγούμενους Εγκελς με κεφάλια ύστερα απο σέντρα του Φορτούνη στο 70' κάνει το 4-1!
Ενας πιτσιρικάς ο εκπληκτικός Βρουσαι, έπειτα απο φανταστική μπαλιά του Φορτούνη έκανε με πλασαριστό σουτ το 5-1 στο 87' μέσα σε χειροκροτήματα!
Ακόμα και ο τερματοφύλακας Προτό έφυγε απο την θέση του για να δώσει συγχαρητήρια στον μικρό του Ολυμπιακού που σήμερα πέτυχε το πρώτο του γκολ με την μεγάλη ομαδα!
Ο Ολυμπιακός ήταν φανταστικός και η επίθεση δούλεψε άριστα και μέσα σε ένα ημίχρονο πέτυχε τρία γκολ!
Δίκαιη η νίκη του Ολυμοιακού επί της Κέρκυρας με 5-1!