Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

ΝΑΙ, ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ!

ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΘΡΙΛΕΡ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-4!!!!
Όλα για όλα τα έπαιξε ο Ολυμπιακός εκεί στην Νέα Σμύρνη.
Βέβαια ο Ολυμπιακός ειδε το παιχνίδι κι'ετσι ήταν ως Τ Ε Λ Ι Κ Ο... Ήθελε πολύ τήν νίκη καί την πηρε!
Ο Πανιώνιος πάντως είναι ένα σκληρό καρύδι...
Τό σημερινό αποτέλεσμα θα μετρήσει στη συνέχεια γιά τόν Ολυμπιακό, για την πορεία του στην σούπερ λιγκ.
Είναι το τρίτο λεπτό καί ο Φιγκειρας προσπάθησε να γυρίσει με το κεφάλι τήν μπάλα στόν Προτό. Η μπάλα δέν είχε δύναμη και ο Σπιριδόνεβιτς τήν έστειλε στα δίκτυα της εστίας του Ολυμπιακού, κάνοντας το 1-0!
ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΣΙΣΕ ΚΑΙ 1-1!
Στό 19 λεπτό ο Ολυμπιακός κέρδισε φάουλ.
Το κτύπησε ο Φορτούνης καί ο πανύψηλος Σισέ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1!
Λιγο αργότερα σε κεφαλιά του Πάρτο η μπάκα κτύπησε στο δοκάρι!
Ο ΑΝΣΑΡΙΦΑΡΝΤ ΚΑΙ 1-2
Ήταν το 37 λεπτό και ο Τζιτζα δίνει πάσσα γκόλ στόν Ανσαριφάρντ που με πλασαριστό σουτ έκανε το Πανιώνιος Ολυμπιακός 1-2!
Με την λήξη του Α ημιχρόνου στό 45 ο Παρτο εκμεταλλεύεται λάθος των παικτών του Πανιωνίου έπιασε δυνατό σουτ την μπάλα έδιωξε στην αρχή ο τερματοφύλακας και ο επερχόμενος Ανσαριφάρντ τήν έστειλε στα δίκτυα κάνοντας τό Πανιώνιος Ολυμπιακός 1-3
Ο Ολυμπιακός στό πρώτο ημίχρονο κατάφερε και ανέτρεψε το 1-0 παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο...
ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Ο Ολυμπιακός ανέλαβε και πάλι την πρωτοβουλία.
Στο 46 σε σύγκρουση Σισέ Οικονόμου ο παίκτης του Πανιωνίου τραυματίζεται και ο αγώνας διακόπτεται για περίπου δύο λεπτά.
Στό 83λεπτο κέρδισε πέναλτυ καί ο Μασούντ έκανε το 2-3!
Ένα λεπτό αργότερα ο Ντιρμισατ έκανε το 3-3!
Στό 87' ο Φορτούνης ανατρέπεται στην περιοχή και τό πέναλτυ εκτελεί ο ίδιος και γίνεται το 3-4!
Επτά γκόλ σε ένα παιχνίδι είναι ωραίοι για τούς φιλάθλους.
Προσωπικά πιστεύω πως ήταν το καλύτερο που είδαμε μέχρι τώρα.