ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ

Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017

ΤΟ "ΚΟΠΕΛΙ" ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΤΑ'ΚΑΝΕ ΘΑΛΑΣΣΑ!

Σχόλιο Γιώργος Κοντονής
              Δέν θα τα έβαζα ποτέ με τόν διαιτητή εαν δέν έβλεπα πολλές φορές στο video κάποιες φάσεις που ο Γιώργος Φακαράκης, συγγνώμη Φουκάκης εκανε τραγικά λάθη.
              Λάθη με τα οποία αδίκησε κατάφορα τόν πρωταθλητή και πρωτοπόρο Ολυμπιακό!
              Βέβαια και δέν λεω οτι επρεπε να ευνοήσει τόν Ολυμπιακό! Κατι τέτοιο Δεν θα το ήθελα ποτέ!
              Ομως εδω υπήρχε σχέδιο.
               Γιατί οπως φαίνεται οσα γκόλ κι'αν έβαζε ο Ολυμπιακός ο Ηρακλειώτης (ενα...τσιγάρο δρόμος απο τα καφέ και τούς φίλους του στα Χανιά!!!) θα άφηνε το παιχνιδι ετσι ωστε ο Πλατανιάς να ισοφαρίσει!
               Τωρα το πέναλτυ που εδωσε ειναι λίγο...τραβηγμένο!
               Μα και ναι ειναι στη δική του δικαιοδοσία να τό δώσει, να τό σφυρίξει ή οχι!
               Υπήρξε ομως μια φάση γύρω στο 89λεπτό, όπου ο Ιντεγιε "κλέβει" στόν αέρα την μπάλα απο τόν τερματοφύλακα χωρίς κάν να τόν ακουμπήσει και ενω ειναι έτοιμος να σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα ο κ. Φουκαράκης (πάλι λάθος έκανα...) Φουκάκης σφύριξε φάουλ!!!
               Μπορεί κάποιος απο τούς "σωτήρες" του Ελληνικού ποδοσφαίρου καί της διαιτησίας να μού πεί, εαν εγινε κάποιο φάουλ σ'αυτη την περίπτωση;
               Προσωπικά δέν λεω οτι ο Ολυμπιακός ηταν καλός...
               Ετσι;
               Ομως άλλο πράγμα αυτό...
               Κι'αλλο πράγμα η ΑΔΙΚΙΑ και μάλιστα η ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ!!!
               Ρεε παιδιά εκεί στόν Ολυμπιακό.
               Ειναι δυνατόν να προηγείται ο Ολυμπιακός με 2-0 και μεσα σε λίγα λεπτά με μια αμυνα χωνί να ισοφαρίζεται;
               Εχει δίκιο ο Σάββας Θεοδωρίδης...
               Η ευθύνη του κ. Μπέντο ειναι πολύ πολύ μεγάλη!
               Βαγγέλη πρέπει κατι να αλλάξεις, εδω και χθές, πρίν ειναι πολυ αργά...
Γιώργος Κοντονής
                 ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΑΔΙΚΗΘΗΚΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΤΟ 89 λεπτό, όπου ο Ιντέγιε "κλέβει" την μπάλα απο τόν τερματοφύλακα του Πλατανιά και την ωρα που ειναι έτοιμος να σκοράρει, ο διαιτητής κ. Φουκαράκης, πάλι λάθος κ. Φουκάκης σφυρίζει φάουλ!