Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018

Ο ΘΡΥΛΟΣ ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΜΕ 3-0!

Σχόλιο Γιώργος Κοντονής

Όταν είσαι στό "Γεώργιος Καραισκάκης" ξεχνάς ολες τίς σκοτούρες...
Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πιο επιθετικά τόν αγώνα και από την αρχή έκλεισε την Ξάνθη στα καρέ της...
Ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε πιο γρήγορος στίς πάσες.
Οι παίκτες έδιναν την μπάλα με τήν μία!
Στο 18' από ασυνεννοησία αμυντικού τερματοφύλακα, ο Ανσαριφάρντ πρό κενής εστίας έστειλε την μπάλα αουτ!
ΠΕΝΑΛΤΥ ΑΝΣΑΡΙΦΑΡΝΤ 1-0!
Στό 26λεπτό ο αριστερός αμυντικός γκρέμισε μέσα στην περιοχή τόν Φορτούνη και ο διαιτητής Καραντώνης δείχνει την άσπρη βούλα.
Τό πέναλτυ κτύπησε ο Ανσαριφάρντ κι'εκανε το 1-0!
Ο Ολυμπιακός στό πρώτο ημίχρονο έπαιξε σπουδαίο ποδόσφαιρο κι'εφθασε πολλές φορές κοντά στην επιτυχία ενός ακόμα και δύο τερμάτων, αλλά σκόνταψε στόν τερματοφύλακα της Ξάνθης Ζιφσκοβιτς...
ΣΕΝΤΡΑ ΦΙΓΚΕΙΡΑΣ ΚΕΦΑΛΙΑ ΑΝΣΑΡΙΦΑΡΝΤ 2-0!
Ήταν τό 56' και από τα δεξιά ο Φιγκειρας έκανε σέντρα από τα δεξιά και με καρφωτή κεφαλιά ο Ανσαριφάρντ έκανε το 2-0!
Δύο λεπτά αργότερα η Ξανθη έμεινε με 10 παίκτες ύστερα από την δεύτερη κάρτα μέσα σε τρία λεπτά που δέχτηκε ο Κασάδο.
Είναι το 68λεπτό και ο Μελιόπουλος που έκανε καί το πέναλτυ, έκανε λάθος πάσα στην περιοχή δίνοντας την μπάκα στον Φορτούνη, ο οποίος με έξοχο πλασάρισμα έκανε τό 3-0!