ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου 2017

ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ 1-1 ΕΙΝΑΙ Α Δ Ι Κ Ο ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ!

Δεν μπόρεσε τελικά ο Ολυμπιακός να διασπάσει τήν 11μελη άμυνα της Ξάνθης με αποτέλεσμα να...πετάξει δύο πολύτιμους βαθμούς στα Πηγάδια!
Ήρθε 1-1 με την Ξάνθη...
Ο διαιτητής Καλογεροπουλος που προσπάθησε να μην...χάσει η τοπική ομάδα, πέτυχε τον...στόχο του!!!
Ο Ολυμπιακός που ήταν δέκα φορές καλύτερος από τήν Ξάνθη αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα!!!
Τόν αγώνα του Ολυμπιακού στην Ξάνθη παρακολουθησα με καλούς φίλους στις "Μουριες".
Ένας Ολυμπιακός που παίζει πολύ καλή μπάλα φοβάμαι πως ο διαιτητής Καλογεροπουλος θα αδικήσει τον Πρωταθλητή.
Όμως στο 12 λεπτό ύστερα απο κόρνερ που κτύπησε ο Σεμπα ο πανυψηλος Εγκελς με καρφωτη γυριστή κεφαλιά κάνει το 0-1!
Στο 10 λεπτό ο διαιτητής Καλογεροπουλος δεν έδωσε πέναλτι οταν σε σουτ του Φουρτουνη η μπάλα κτύπησε σε χέρι αμυντικού και ο διαιτητής αντί να δείξει τήν άσπρη βουλα εδωσε....κόρνερ.
Ο αγώνας γίνεται καπω απο δυνατή βροχή!
Δύο λεπτά πριν από την λήξη του ημιχρόνου και ότι δεν πέτυχε ο Ολυμπιακός σε πέντε ευκαιρίες για να κάνει το 0-2 η 0-3 το σημείωσε η Ξάνθη με τον Λισγαρα που με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έκανε το 1-1!
Ο Ολυμπιακός έχει πολλά πολλά παράπονα από τον Καλογεροπουλο, τον διαιτητή του ματς!
Ο Λισγαρας ήταν παίκτης του Ολυμπιακού.
Βρισκόμαστε στο 75 λεπτό και ο Ολυμπιακός έχει...διδάξει μπάλα!
Ομως δεν μπορεί να διασπάσει τήν αποτελούμενη απο 8 παίκτες την άμυνα της Ξάνθης!
Δεκα λεπτά πριν από την λήξη του αγώνα ο Ολυμπιακός πέτυχε γκολ με τονΕμενικε αλλά ο Καλογεροπουλος είπε ότι ήταν χέρι ακυρώνοντας το γκολ του Ολυμπιακου.